sport-shoe-1470189_640

Do czego zakładać sandały na obcasie?

Efektowne sandały na obcasie z pewnością stać się mogą prawdziwym ukoronowaniem każdego rodzaju stylizacji. Wiedzą o tym z pewnością wszystkie Panie, którym zależy na tym, aby przyciągać uwagę innych i prezentować się na eleganckim poziomie. Nie wszystkim jednak będą pasowały sandały na obcasie. Wiele zależy od figury oraz zgrabności nóg. Ten typ obuwia wszak został zaprojektowany po to, aby podkreślić damską urodę. Niestety, nie wszystkie Panie mogą się pochwalić smukłymi nogami podobnymi do tych, które miała Twiggy. Paniom, które mają nogi o nieco masywniejszej konstrukcji możemy polecić sandały na nieco niższym obcasie, niż maksymalny. Przy zbyt wysokim obcasie będzie się chodziło dość niewygodnie, jeśli uda układają się w specyficzną „gruszkę”. Wszystko to jest jednak w pierwszej kolejności kwestią gustu. Najważniejsze, aby Wam było wygodnie. Obcasy od sandałów mogą być różnej grubości i szerokości. Delikatniejsze obcasy przy sandałach częściej się niszczą i wymagają też częstszych wizyt w zakładach szewskich, chyba że możemy sobie pozwolić na to, by kupować co dwa miesiące nową parę.

Sandały wiązane, zapinane lub wkładane.

Sandały na obcasie mogą stanowić obuwie uniwersalne, bo właściwie można je dopasować do każdej stylizacji, nawet tej najbardziej wymyślnej. Wiele współczesnych modeli sandałów ma przykrywane pięty oraz palce, dzięki czemu można je nosić nawet w deszczowe i chłodne dni. Sandały na obcasie posiadają liczne paski zapinane na małe klamerki, czasami te paski bywają zastąpione sznureczkami i rzemykami. Obcas może być drewniany lub z tworzywa sztucznego. Drewniane obcasy bywają pokrywane dodatkowo farba lub inną substancją ochronną.

Sandały do stroju galowego?

Masywne sandały na obcasie sprawdzą się w stylizacji biurowej. Jeśli nie lubisz chodzić do biura w butach skórzanych, powodujących nadmierne pocenie się stopy, a możesz przy tym pozwolić sobie na trochę nonszalancji w ubiorze – postaw na ten pomysł. Sandały mogą stać się udanym uzupełnieniem klasycznego garnituru damskiego, czyli marynarki, spodni oraz koszuli.

Wygodne buty dla żyjących czynnie.

Wspólny wypad z przyjaciółmi na kawę do pobliskiej restauracji też wiąże się z koniecznością wybrania odpowiedniego stroju. Do letniej, zwiewnej sukienki także pasować będą sandały na obcasie, mogą być wiązane nad kostką, dzięki czemu nogi nabiorą jeszcze większej długości pod względem optycznym.

Etnicznie i klasycznie.

Sandały na obcasie pasować będą także do długich spódnic typu „bananówy”. Dzięki takiemu zestawieniu kobieta lub młoda dziewczyna prezentować się będzie w sposób nieco orientalny lub nawet hipisowski. To bardzo udane zestawienie na chłodniejsze, ale ciepłe dni. Pokazuje sylwetkę kobiety z nieco bardziej egzotycznej strony.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>